29 Ağustos 2014 Cuma

Kitaplığınızdaki En İyi 10 Kitap KapağıMimlenmişiiim ^.^ Tahmin edeceğiniz üzere Hayallerimde Saklı Gerçekler tarafından. Sen de olmasan Tuğçe.. Teşekkürleeer :3


1) RuhsuzSadece kapağı için bile alabileceğim bir seri. İçerik olarak en sevdiklerimden olduğunu söyleyemeyeceğim ama kapağı tam bir harika.


2) Melez Sözleşmeleri


   


Tuğçe'den özenerek tüm seriyi bir maddeye koyuyorum. Yoksa konunun başlığını Kitaplığınızdaki En İyi On Kitap Kapağı yerine, Kitaplığınızdaki Melez Sözleşmeleri Kapakları olarak değiştirmem gerekecekti.

Seriye zaten başlı başına bayılıyorum bu nedenle bitmesinden korktuğum için Avcı'yı okuyamadım. Bu gidişle serilerin son kitaplarını okumayan bir kız olarak hayatıma devam edeceğim.


3) Uyumsuz


Kapağına bayıldıklarımdan bir tanesi daha.. İkinci kitabına oranla daha çok beğendiğim için tek olarak yazıyorum.


4) Araf


Kapağını aşırı sempatik bulduğum kitap. Renk olsun, kar küresi ve kar taneleri uyumu olsun her şeyiyle mükemmel. Devam kitaplarının kapaklarına bu kadar bayılmasam da bir gideri var sanki.


5) Düşüş


Ağırlıkla serilerin ilk kitaplarını daha güzel yaptıklarını düşünüyorum. Bu da düşüş serisinin ilk kitabı.


6) Fısıltı


Yukarıda da dediğim gibi serinin en güzel kapağının ilki olduğunu düşünüyorum.
Daha okuyamadım ama okumak için çatlıyorum resmen. Biri bana bu yaz azıcık kitap okumamın sebebini açıklayabilir mi? Kitaplarım dağa döndü ama sanki okumak için doğru zamanı yaratamıyor gibi hissediyorum. Deli miyim neyim anlamadım ki..


7) Beni Seç


Aslında son kitabın kapağını daha çok beğendim ama bende olmadığı için ikinci sırada gelen Beni Seç'i koyuyorum. Bu da mavi mavi hoş görünüyor sonuçta.


8) Aynı Yıldızın Altında


Seviyorum bu kapağı ya.. Sanırım üzerindeki düzensiz yazılar yüzünden. Bir de renk uyumu falan var tabii. Elle yapılmış gibi olması hoşuma gidiyor ve bu sayede kitabımız 8 numaradan listemize giriyor.


9) Melek - Ateş


Sırf bu ikinci kitabın kapağı için seriyi aldığımı itiraf etmeliyim. Konu hakkında pek bir fikrim yoktu. Ama kapak ve Dex bir araya gelince almam şart oldu.


10) Demir Kral


Aslında önünde kocaman yüz olan kapaklardan pek hoşlanmam. Birkaç istisna var sadece, bu da onlardan biri. Resim olarak bakınca pek de bir şey anlaşılmıyor olabilir ama çoğu yerinde kabartmaları olan bir kapak. Seçmem için birinci neden bu, ikincisi de desenler ve renkler..

Ek olarak bir de buraya bende olmayan ama çıktığı an vurulduğum kapağı eklemek istiyorum. 


Sıra geldi mimlemeye..


Umarım daha mimlenmemişsinizdir. Cevaplarınızı merakla bekliyorum ^.^


3 yorum:

  1. Evet, mimlenmemiştim.
    Seve seve cevaplayacağım en kısa zamanda :)

    YanıtlaSil
  2. Besteeeee yaşıyo musun? Lütfen geri döööönnnnn.

    Mimlendin bu arada :) http://hayallerimdesakligercekler.blogspot.com/2014/10/book-challenge-tag.html

    YanıtlaSil